רשימת קיצורי מקלדת

מחלקת נוער וצעירים

 

תבחינים לקבלת תמיכות 2019 - לחץ כאן 

 
חזון

מחלקת הנוער האמונה על תחום החינוך הבלתי-פורמאלי לגילאי 13-18, תפעל ליצירת מסגרות אטרקטיביות ומגוונות ל-2,400 בני/ות הנוער תוך ביסוס עקרונות של תהליך חינוכי, ויצירת קשרים משמעותיים עם מבוגרים משמעותיים.

המחלקה תטפח ותקדם מנהיגות נוער מקומית אשר תהווה חלק אינטגראלי בחיי הקהילה, ותפעל לקדם ולהביא לידי ביטוי את קולם של בני/ות הנוער.

המחלקה רואה בקיום הרצף החינוכי כגורם בעל חשיבות מכרעת ביצירת תהליכי עומק עם בני/ות הנוער, וזאת בכדי לתת מענה מיטבי לקהל היעד בהתאם לאופיו, צרכיו, ונקודות החוזק והחולשה.

המחלקה תשאף לקדם נושאים חברתיים ותעודד אקטיביזם בקרב בני/ות הנוער למען תרבות סובלנית, שיוויונית ומכילה יותר בסביבתם/ן.

תחומי עיסוק

תחום תנועות הנוער – במבשרת ציון פועלות שש תנועות נוער והן מהוות פלטפורמה משמעותית לחיזוק וטיפוח מנהיגות נוער: הצופים, הנוער העובד והלומד, בני עקיבא, אריאל, נוער תל"ם ואיגי.

מועצת הנוער היישובית – הגוף המוביל את העשייה לטובת הנוער בין היתר המועצה אמונה על הפקת אירועי תרבות בעבור בני הנוער ביישוב, בעלי ערך מוסף מתוך עולם ערכים עשיר.

תחום הרצף החינוכי – מתוך הבנה שחינוך נמשך לאורך כל שעות היממה, מחלקת הנוער תפעל לחיזוק החיבור עם בתי הספר השונים ביישוב וזאת מתוך רצון לעטוף את בן/בת הנוער ולהכיר אותו/ה לעומק

תחום הכשרה מקצועית – המחלקה מייצרת לאורך כל השנה מפגשי הכשרה בשלל נושאים מרכזיים בחייהם של בני/בנות הנוער זאת תוך ליווי של מבוגרים משמעותיים לטובת שיקוף ועיבוד רגשי של הדברים.

לפרטים נוספים ועדכונים

מחלקת הנוער: